Jak przeliczyć comiesięczne wydatki na utrzymanie gabinetu na czas pracy? Można podzielić sumę faktur przez liczbę przepracowanych godzin w miesiącu. Czy znasz swoją foteloroboczogodzinę?
Weź pod uwagę i dodaj wszystkie opłaty stałe czyli np czynsz, media, leasing itd jak i wynagrodzenia pracowników będących na etacie*. Wynik tego działania pokazuje ile kosztuje czas pracy firmy, jaką jest gabinet stomatologiczny w przeliczeniu na godzinę. Inaczej nazywając jest to właśnie foteloroboczogodzina = koszt stały na godzinę = średni koszt na godzinę .
Lekarze lub higienistki zatrudnieni na B2B i wynagradzani według rozliczeń kwotowych lub procentowych za wykonaną usługę nie są wliczani do kosztu stałego.
Do foteloroboczogodziny również nie wlicza się kwot faktur z laboratorium od technika. One, wraz z kosztami zakupu implantów, biomateriałów, preparatów do wybielania oraz medycyny estetycznej itd jak również koszty zamków i akcesoriów ortodontycznych są w grupie kosztów zmiennych czyli tych ,które podążają za pacjentem.
Chcesz policzyć w wygodny sposób jaki masz koszt stały na godzinę? Z ostatniego miesiąca, a może roku?
Zarejestruj się i wpisz na bezpłatny okres próbny do aplikacji. System podpowie Ci w jakiej kategorii jest faktura ,którą trzymasz w ręce i czy powiększa ona koszt foteloroboczogodziny. Po wprowadzeniu ilości przepracowanych godzin w miesiącu** od razu dowiadujesz się ile kosztuje Cię czas pracy. Odtąd możesz skalkulować ceny w oparciu o swoje własne koszty, zamiast pytać znajomych. Przedłużając subskrypcję ,Twoje zapisane dane z każdego miesiąca będą pokazywały o ile koszty wzrosły i o ile należy podnieść ceny.
Koniec z wątpliwościami i czasem marnowanym na liczenie na kartce!
*(uwzględnij całkowity koszt pracownika, o tą wartość możesz dopytać księgową. Całkowity koszt zatrudnienia pracownika obejmuje jego wynagrodzenie brutto oraz dodatkowe obciążenia, takie jak składki ZUS i podatki)
**(przepracowane godziny to takie, kiedy gabinet był przygotowany na przyjęcie pacjenta ,obecny lekarz i asystentka czyli godziny zarezerwowane na usługi, wynikające z grafiku. Nie mylić z godzinami otwartego gabinetu kiedy potencjalnie jest możliwość ,żeby pacjent został przyjęty ale nie ma lekarza.)
No Comments yet!